اجرای سه نمایش در سالن های تئاتراصفهانبه گزارش ایرنا، نمایش ‘ ایران ‘ به کارگردانی عاطفه نقوی در محل سالن سعدی اصفهان اجرا می شود.
ایران نمایشی است که پیش از این با عنوان ‘ ترانه‌های انقلاب ‘ در نخستین جشنواره نمایشنامه نویسی و تئاتر روح الله در قالب نمایشنامه خوانی اجرا شده بود.
ایران به آخرین روزهای سال ۱۳۵۷ و حوادثی که منجر به شکل‌گیری انقلاب اسلامی شده می‌پردازد.
عاطفه نقوی و نوروز باقری نویسندگی این کار را بر عهده دارند و در آن همراه با سیاوش مشتاقی، ساناز اباذری، ملیحه نریمانی و امیر مختاریان بازی می کنند.
همچنین نمایش دام به نویسندگی تادئوش روژه ویچ با طراحی و کارگردانی اسماعیل موحدی در تالار هنر به روی صحنه است.
در این نمایش بازیگرانی چون معین‌الدین عشاقی، قادر طباطبایی‌ زواره، میلاد فروتنیان، ستاره تبریززاد، افسانه فتاحی، نورا موسوی‌ نور، ملیکا مهربان، امیرمسعود میرمجربیان، محمد محمدی، حدیث اعراب، مریم روستایی، هاجر کفیل و مسیح فقیهی‌نیا ایفای نقش می‌کنند.
نمایش ‘حرّ دیگر’ به نویسندگی و کارگردانی سیدروح الله فهیمی نیز تا ۳۰ بهمن ماه ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه در نگارستان امام خمینی (ره) به روی صحنه می‌رود.
در این نمایش، لحظات پایانی عمر کسی را که امام خمینی (ره) لقب ‘حرّ دیگر’ را به آن داده بود روایت شده و داستان آن از جایی آغاز می‌شود که یکی از افراد رده بالای حکومت پهلوی، تلاش دارد تا با گرفتن اعترافی بر ضد امام خمینی (ره) از زبان طیّب، او را از مرگ حتمی نجات دهد.
در این نمایش مصطفی بیگدلی و احمدرضا سلیمانی بازی می کنند و طاهره قاسمی دستیار کارگردانی آن را برعهده دارد.
گ/۸۱۱۴/خبرنگار: امیرحسین اکبری – انتشار دهنده : عمادیانتهای پیام /*


مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید