بازدید وزیر ورزش از پروژه‌های اقتصاد مقاومتی خراسان جنوبی

وزیر ورزش و جوانان و استاندار خراسان جنوبی از اولین واحد طراحی ساخت و تولید ماشین آلات خط تولید کاشی و سرامیک کشور در بیرجند بازدید کردند.

به گزارش ایسنا، اولین واحد طراحی ساخت و تولید ماشین آلات خط تولید کاشی و سرامیک کشور چندی پیش در محل منطقه ویژه اقتصادی بیرجند به بهره برداری رسید.

تا قبل از راه‌اندازی این واحد تولیدی، ۱۰۰ درصد خطوط تولید کاشی و سرامیک از چین و ایتالیا وارد کشور می شد که خروج ارز زیادی را به همراه داشت.

جلوگیری از خروج ارز، بومی سازی سیستم‌ها و پشتیبانی آن‌ها در داخل کشور از مهمترین پیامدهای فعالیت این واحد تولیدی است.

فعالیت فاز اول این کارخانه برای ۳۰ نفر به طور مستقیم اشتغالزایی به همراه داشته و با تکمیل و بهره برداری از فاز دوم که در دست ساخت است، ۱۱۲ نفر به طور مستقیم و ۵۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم مشغول به کار می‌شوند.

بازار فروش محصولات این کارخانه، داخل کشور و کشورهای منطقه CIS است.

شرکت فنی مهندسی الکترو صدر، واحد طراحی ساخت و تولید ماشین آلات خط تولید کاشی و سرامیک پویا شهاب با ۵۸۰۰ متر مربع زیربنا در زمینی به مساحت ۲۰ هزار متر مربع به همت بخش خصوصی در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند به بهره برداری رسیده است.

همچنین استاندار خراسان جنوبی همراه وزیر ورزش و جوانان از پروژه اقتصاد مقاومتی کارخانه تولید چرم مصنوعی بازدید کرد.

این کارخانه در حال فعالیت با برطرف کردن نیاز بازارهای داخلی، بخش عمده‌ای از محصولات خود را به کشور افغانستان صادر می‌کند.

۵۰ درصد مواد اولیه این کارخانه از طریق واردات و نیم دیگر از مواد معدنی موجود در استان تأمین می‌شود.

فاز اول این کارخانه با ۴۵۰۰ مترمربع زیربنا در زمینی به مساحت ۱۸ هزار مترمربع به بهره برداری رسیده و زمینه اشتغال ۳۵ نفر به طور مستقیم و ۲۵۰ نفر به صورت غیرمستقیم را فراهم آورده است.

با توسعه این واحد تولیدی و تکمیل فاز دوم آن، ۹۵ نفر به صورت مستقیم مشغول به کار خواهند شد.

انتهای پیام 

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید