برگزاری آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نورگیلان با رقابت یک هزار و۵۱۷ داوطلبرئیس دانشگاه پیام نور استان گیلان با بیان این که یک هزار و ۵۱۷ داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر این دانشگاه ثبت نام کردند، اظهار کرد: یک هزار و ۱۰۲ داوطلب در حوزه امتحانی رشت، ۲۴۰ نفر در لاهیجان و ۱۷۵ داوطلب در تالش با هم به رقابت پرداختند.
سعید صادقی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: کسب حد نصاب نمره هر درس ۱۲ و معدل کل آزمون ۱۴ ، شرط قبولی در این آزمون و تحصیل در کارشناسی ارشد فراگیر این دانشگاه است و داوطلبان پذیرفته شده در این آزمون، از ترم بعد به عنوان دانشجوی نیم سال دوم سال تحصیلی ۹۷ – ۹۶ می توانند در مقطع کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور تحصیل کنند.
وی ظرفیت پذیرش داوطلبان در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور استان گیلان برای تحصیل در نیم سال دوم ۹۷ – ۹۶ را ۳۶۰ نفر عنوان و اظهار کرد: این تعداد در رشته های فراگیر این دانشگاه شامل زبان و ادبیات فارسی با سه گرایش، شیمی، مکانیک، زیست شناسی، تربیت بدنی، جغرافیا با دو گرایش، روانشناسی، زبان شناسی، آموزش زبان انگلیسی، علوم سیاسی و مدیریت با هفت گرایش پذیرفته می شوند.
در زمان حاضر، یک هزار و ۲۰۰ دانشجو در پنج مرکز دانشگاه پیام نور استان گیلان در شهرستان های رشت، تالش، رودسر، صومعه سرا و آستانه اشرفیه مشغول تحصیل هستند.
بر اساس آخرین آمار، بیش از ۱۸ هزار دانشجو در ۱۹ مرکز و واحد دانشگاهی استان گیلان مشغول به تحصیل هستند.
خبرنگار: شادی خورشیدی سدهی ** انتشاردهنده:کبیری
۷۲۸۶/۲۰۰۷انتهای پیام /*


مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید