بهبود کامل تقاضا برای نفت تا پایان سال آینده

به گزارش ایسنا، الکساندر دیوکوف، مدیرعامل گازپروم نفت در یک همایش انرژی در روسیه گفت: بسیاری از کشورها منتظر موج دوم شیوع ویروس کرونا بوده یا با آن روبرو شده اند اما ما معتقدیم که تدابیر قرنطینه بسیار سخت گیرانه مانند قرنطینه ای که اوایل امسال در اروپا اعمال شد، دوباره وضع نخواهند شد.

بر اساس گزارش خبرگزاری تاس، مدیرعامل گازپروم نفت ابراز امیدواری کرد که مصرف نفت در نیمه دوم سال میلادی آینده به سطح پیش از بحران فعلی برمی گردد.

الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه نسبت به دیوکوف خوش بینی بیشتری داشت و هفته گذشته اظهار کرد که تقاضا برای نفت تا سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ از پیامدهای شیوع پاندمی به طور کامل بهبود پیدا خواهد کرد.

نواک در مصاحبه با شبکه تلویزیونی روسیه ۲۴ گفت: ذخایر جهانی نفت خام پس از ۳۴ میلیون بشکه کاهشی که در ژوییه داشت، ۴۵ میلیون بشکه در اوت کاهش پیدا کرد. نفتی که در سه ماهه دوم در مخازن انبار شده اند به تدریج در حال کاهش است و ما شاهد آن بودیم که ژوییه و اوت دو ماه نخست کاهش تدریجی ذخایر بودند.

وزیر انرژی روسیه پیش بینی کرد تقاضا برای نفت تا سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ به طور کامل احیا می شود و بازار حتی ممکن است کمبود عرضه بین ۱.۵ تا دو میلیون بشکه در روز پیدا کند که به کاهش سطح ذخایر نفت کمک خواهد کرد.

اوپک و آژانس بین المللی انرژی انتظار ندارند تقاضای جهانی برای نفت در سال میلادی آینده از اثرات پاندمی ویروس کرونا به طور کامل بهبود پیدا کند.

بر اساس گزارش اویل پرایس، آژانس بین‌المللی انرژی هفته گذشته با اشاره به دورنمای شکننده تر توازن بازار، پیش‌بینی کرد تقاضای جهانی برای نفت در سال ۲۰۲۰ به میزان ۸.۴ میلیون بشکه در روز کاهش پیدا کرده و به ۹۰.۲ میلیون بشکه در روز می رسد. اوپک هم در دورنمای تقاضا تجدیدنظر و پیش بینی کرد که تقاضا ۹.۵ میلیون بشکه در روز کاهش پیدا کرده و به ۹۱.۷ میلیون بشکه در روز خواهد رسید.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید