بهره برداری و شروع عملیات اجرایی ۶ پروژه صنعت برق استان مرکزی انجام شد

فرهاد شبیهی مدیرعامل شرکت برق منطقه ای باختر در این آیین که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، بیان کرد: استان مرکزی چهارمین قطب صنعت کشور است و با توجه به اینکه نیاز اساسی صنعت در سال جهش تولید، توسعه متوازن زیرساخت های حوزه برق است، در سال های اخیر صنعت برق استان تمام تلاش خود را به کار گرفته است که همسو با ضرباهنگ توسعه صنعت پیش برود و استان مرکزی بالغ بر هزار میلیارد تومان پروژه ایستگاه انتقال طی هشت سال اخیر به انجام رسانده است.

وی با اشاره به افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۶ پروژه صنعت برق استان مرکزی اظهارکرد: این پروژه ها اشاره مستقیم به توسعه زیرساخت های صنعت برق استان دارد. اعتبار این پروژه ها در مجموع ۲۴۹ میلیارد تومان است که شامل پروژه های BAOC  برق منطقه ای باختر است، بخشی از این پروژه ها شامل رونمایی از رله های فانتی فانکشن است که با همکاری دانشگاه صنعتی امیرکبیر، یک شرکت دانش بنیان و شرکت برق منطقه ای باختر ساخته شده است. این رله ها تحت لایسنس هیچ شرکتی نیست و هزینه تولید آنها یک پنجم رله های وارداتی است و سرعت دسترسی و سرویس و نگهداری آنها نیز شاید به دو روز برسد، همچنین امروز مرکز دیسپاچینگ برق منطقه ای باختر افتتاح و کلنگ ساختمان جدید این مرکز در مجموع به ارزش ۹۹۰ میلیارد ریال به زمین زده می شود.

وی با اشاره پروژه های صنعت برق منطقه ساوه بیان کرد: ارزش این پروژه ها ۴۰۰ میلیارد ریال است که جهت تامین نیازهای آتی منطقه افتتاح می شوند. امروز همچنین پروژه های انتقال و فوق توزیع، خط و پست ۶۳٫۲۰ کیلوولت آوه و پست سیار ۶۳٫۲۰ کیلوولت شهرک صنعتی طراز ناهید ساوه نیز افتتاح و عملیات اجرایی انتقال برق ۴۰۰ کیلوولت زرندیه به ارزش ۱۵۰۰ میلیارد ریال آغاز می شود.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای باختر استان مرکزی در خصوص پروژه های شهرستان خمین نیز اظهار کرد: امروز ایستگاه برق ۶۳ به ۲۰ کیلوولت شهید والانژاد شهابیه خمین با ۱۵ مگاولت آمپر به ارزش ۶۰ میلیارد ریال افتتاح و عملیات اجرایی پست ۴۰۰ ولت نیز آغاز شد.

به گزارش ایسنا، تمامی این پروژه ها با دستور اردکانیان وزیر نیرو افتتاح و عملیات اجرایی آنها آغاز شد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید