تولید بیش از ۹۵ درصد از تجهیزات آب و فاضلاب در کشور

علی جان صادق پور امروز ۱۱ دی ماه در نشست خبری در سالروز تشکیل شرکت آب و فاضلاب کشور عنوان کرد: این شرکت با قوانین پویا و مترقی در جهت خدمت به مردم، در سال ۶۹ در مجلس تصویب شد و موفقیت‌های خوبی در تامین آب سالم در سطح کشور رقم خورد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم افزود: هم اکنون با وجود دشواری هایی در انتقال آب و هزینه‌های بالا، تمام شهروندان قمی به آب سالم و بهداشتی دسترسی دارند.

وی بیان کرد: همچنین با تمهیدات لازم،بیش از ۵۰ درصد شهروندان به شبکه انتقال فاضلاب شهری دسترسی دارند و با فعالیت ۴ تصفیه‌خانه فاضلاب،بیش از ۶۰۰ هزار نفر تحت پوشش هستند.

جان صادق پور خاطرنشان کرد: شرکت آب و فاضلاب قم بیش از ۲هزار و ۳۰۰ کیلومتر شبکه انتقال و توزیع آب را در سطح استان ایجاد کرده است و آب سالم در دسترس شهروندان قرار دارد.

وی گفت: همچنین حدود ۳۲۸ هزار انشعاب آب و ۱۱۲هزار و ۶۰۰ فقره انشعاب فاضلاب در استان قم وجود دارد و در دولت دهم و یازدهم نیز، شبکه انتقال و توزیع آب قم ۲۰۲ کیلومتر توسعه یافت و حلقه‌های چاه آب استان قم از ۶ به ۷۱ حلقه افزایش پیدا کرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم افزود: در این دوره،۱۱۸ کیلومتر خطوط انتقال اصلاح شد و شبکه جمع‌آوری فاضلاب شهری به میزان ۲۶۵ کیلومتر گسترش پیدا کرد.

وی بیان کرد: در حال حاضر به فناوری خوبی در تولید تجهیزات دست‌یافته‌ایم و بیش از ۹۵ درصد از تجهیزات آب و فاضلاب در کشور تولید می‌شود، هر چند گرانی تجهیزات،هزینه خدمات را افزایش می‌دهد.

جان صادق پور افزود: بهره‌گیری از آزمایشگاه مرکزی پیشرفته یکی از نقاط قوت شرکت آبفای قم است و کیفیت آب به طور مداوم مورد پایش و ارزیابی قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: در این مدت بیش از ۱۰۷ هزار و ۵۰۰ حادثه در حوزه آب و فاضلاب برطرف شد، در این خصوص سامانه تست کنتور از شبکه اینترنت به زودی راه اندازی می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم درباره برنامه‌های آینده نیز عنوان کرد: ۱۵ طرح بااعتبار بیش از ۱۴۱ میلیارد تومان در سال جاری عملیاتی می‌شود، البته در یک سال گذشته بیشترین پروژه‌ها به سرانجام رسید.

وی بیان کرد: با همه تحریم‌ها و سختی‌هایی که پیش رو داشتیم،در ارائه خدمات،هیچ گونه کمبودی اتفاق نیفتاد و در بسیاری از بخش‌ها نیز رشد چشمگیری نسبت به قبل شاهد بودیم.

جان صادق پور گفت: یکی از مطالبات جدی مردم،شبکه فاضلاب پردیسان است که با اقدامات اجرایی مشکل ۷ هزار مسکن مهر حل می‌شود و به شبکه وصل خواهند شد.

وی افزود:همکاری خوبی در جهت توسعه خدمات با شهرداری شکل گرفته است که در استفاده از آب‌های خاکستری در بخش آبیاری فضای سبز شهری،تحولات خوبی ایجاد شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم در خصوص اقدامات انجام شده نیز خاطرنشان کرد: تولید برق به میزان۳۰۳ هزار و ۱۴۵ کیلو وات، تاسیس چهار آزمایشگاه پیشرفته، ایجاد سامانه GISو سامانه ۱۲۲ از جمله این فعالیت‌هاست.

وی عنوان کرد: این شرکت در عرصه‌های مختلف موفق به کسب رتبه‌های برتر در جشنواره‌های استانی و ملی شد و بنا داریم با استفاده از همه امکانات در توسعه خدمات موفق باشد.

جان صادق پور تصریح کرد: امسال ۹۰ میلیارد تومان درآمد داشتیم که با وجود افزایش ۷ درصدی آب، نسبت به قبل کاهش داشته است چرا که با افزایش هزینه‌ها مواجه‌ایم، در این خصوص درآمدهای شرکت آب و فاضلاب قم برای توسعه خدمت‌رسانی به شهروندان و توسعه شبکه‌های انتقال آب و جمع‌آوری فاضلاب هزینه می‌شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید