جواب توئیت‎ های دشمن را با وفاق بدهیم

علی لاریجانی عصر امروز ۱۲ دی ماه در آئین تجلیل از واحدهای تولیدی نمونه استاندارد استان قم، در مرکز همایشهای بینالمللی شهرداری قم عنوان کرد: استاندارد نقش مهم و کلیدی در رشد اقتصادی کشور دارد و موجب اطمینان بخشی به تولید داخلی و توسعه صادرات می‌شود.

رئیس قوه مقننه افزود: امروزه کشوری در سطح جهان نیست که به استانداردها توجه نداشته باشد و مرزهایش را برای ورود هرنوع کالایی آزاد بگذارد.

وی تصریح کرد: در نظام استاندارد مورد توجه قانون،نقش بخش خصوصی بسیار پررنگ و حائز اهمیت دیده شده است و سازمان استاندارد در این مسیر، نقش هماهنگ کننده و کمک کننده دارد.

لاریجانی بیان کرد: کیفیت و استاندارد یکی از اصلیترین نیازهای کشور در توسعه کمی و کیفی کالاهای صادراتی است،با استاندارد سازی و انطباق نشان استاندارد،روند صادرات کالاهای داخلی به بسیاری از کشورهای دنیا آسان‌تر شده است.

وی خاطرنشان کرد: در قانون رفع موانع تولید نیز به استانداران اختیاراتی داده شده تا مشکلات تولیدکنندگان سریع تر برطرف شود، در این راستا رفع مشکلات در کارخانجات برای تولیدکنندگان موجب انگیزه بیشتری می‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: باید به دغدغه تولیدکنندگان خانگی و روستایی برای دریافت آرم استاندارد نیز توجه داشت و سازوکارهایی را فراهم کرد تولیدکنندگان محصولات خانگی و روستایی بتوانند برای تولیدات خود، بازار پیدا کنند.

وی بیان کرد: در شرایط فعلی نیازمند افزایش صادرات هستیم و اگر چه نوسان قیمت ارز مشکلاتی را در تولید به وجود آورده اما زمینه برای صادرات بهبود یافته است، البته اما نباید با رفتارهایمان در داخل مشکل جدیدی ایجاد کنیم.

وی در مورد ظرفیت‌های صادراتی نیز اظهار کرد: در کمیسیون تلفیق مجلس بر ارائه مشوق های صادراتی تاکید شده است و از افرادی که در این شرایط به صادرات اهتمام داشته باشند حمایت می‌شود.

لاریجانی افزود: در شرایط تحریم، باید اراده‌ها به سمت تولید و توسعه باشد؛ جدال‌های سیاسی،اوضاع را بهتر نمی‌کند.

وی عنوان کرد: هم اکنون در فضای عمومی کشور موضوعات اقتصادی کمتر از جنگ و جدال سیاسی مطرح است، با توجه به اعمال تحریم های ظالمانه سوی غربی ها علیه کشورمان،امروزه در مورد تحریم ها و فشار اقتصادی صحبت های مختلفی بیان می شود اما باید دید برای رفع آن چه تدبیری باید اندیشید.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تحریم به معنای کاهش رشد اقتصادی و آشفتگی در تولید است و ممکن است برخی عنوان کنند که باید برای رفع این موانع از دیپلماسی استفاده شود که سخن درستی است اما وضعیت اقتصادی را باید از مناظر دیگری نیز ساماندهی کرد.

وی خاطرنشان کرد: وقتی دشمن خارجی توئیت می زند و بهانه جویی می‌کند به معنای آن است که باید در داخل وفاق بیشتری حاکم باشد،در چنین شرایطی اصحاب رسانه و افراد دست به قلم باید در جهت کمک به منافع ملی و امنیت ملی از جدال‌های سیاسی پرهیز کنند.

لاریجانی عنوان کرد:رفع مشکلات در گرو وحدت و انسجام همه جریان‌های سیاسی در داخل کشور است و هیچ کدام از آن ها به تنهایی از پس مشکلات برنمی آیند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید