خواننده جوان تکابی مقام نخست جشنواره موسیقی ایرج بسطامی را کسب کردمحمود نجفی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این هنرمند جوان و خوش آتیه تکابی با اجرای زنده خود در این جشنواره نظر داوران این جشنواره را جلب کرد و موفق به کسب رتبه نخست بخش آواز هنرمندان زیر ۳۰ سال شد و تندیس و دیپلم افتخار این جشنواره را دریافت کرد.
وی اظهار کرد: سومین دوره جشنواره موسیقی ایرج بسطامی با شرکت بیش از ۳۲۰ خواننده در ۲ رده سنی زیر ۳۰ سال و بالای ۳۰ سال در تالار وحدت تهران برگزار شد و هنرمند تکابی با اجرای زنده آواز در دستگاه های موسیقی ایرانی حائز رتبه نخست این جشنواره شد.
وی گفت: استادان برجسته موسیقی کشور از جمله فریدون شهبازیان، حسام الدین سراج و مجید درخشانی داوری این دوره از جشنواره موسیقی ایرج بسطامی را برعهده داشتند.
این خواننده جوان موسیقی ایرانی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به تمرین آواز از دوران کودکی گفت: من از دوران کودکی با راهنمایی استادان موسیقی و حمایت خانواده در زمینه آواز ایرانی فعالیت می کنم.
صادق مرادی افزود: فراگیری آواز را به صورت حرفه ای از سال ۱۳۸۳ در نزد استادان موسیقی ایرانی از جمله استاد بهرام مختاری آغاز کرده و دوره های حرفه ای صداسازی و ردیف را نزد استاد حمید رضا نوربخش در تهران گذرانده ام.
این عضو جوان خانه موسیقی ایران ادامه داد: علاوه بر این، به طور مداوم در کارگاه های موسیقی سنتی نیز شرکت کرده ام و از تجربیات اساتیدی چون عبدالنقی افشارنیا تلمذ کرده ام.
وی با بیان اینکه در سال ۱۳۹۲ در جشنواره ملی موسیقی جوان و در سال ۱۳۹۳ در جسنواره ایرج بسطامی به عنوان خواننده برگزیده موسیقی ایرانی انتخاب شده است اضافه کرد: امسال علاوه بر جشنواره ایرج بسطامی در جشنواره موسیقی خوش صدا نیز مقام نخست کشور در بخش موسیقی سنتی را کسب کردم.
به گزارش ایرنا، این هنرمند تکابی علاوه بر همکاری با گروه های موسیقی متعدد در شهرهای مختلف ایران در زمینه تدریس آواز در تهران و ارومیه نیز فعالیت می کند.
صادق مرادی هچنین در زمینه هنر خوشنویسی نیز مهارت داشته و دارای درجه هنری فوق ممتاز در رشته خط نستعلیق است.
شهرستان تکاب با ۸۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است.
مهمترین اخبار ایرنای کشور، آذربایجان غربی و جنوب استان را به صورت لحظه به لحظه از کانال خبری تلگرام این رسانه به آدرسirnamahabad@ دریافت کنید.
۷۵۱۴/۳۰۹۳/۳۰۷۲**خبرنگار: امیر خالق نژاد **تنظیم کننده: پیمان پاکزاد**انتشار: علیرضا فولادیانتهای پیام /*


مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید