دانشگاه خلیج فارس بوشهر و شرکت صدرا تفاهم نامه همکاری امضا کردندبه گزارش ایرنا، رئیس دانشگاه خلیج فارس روز یکشنبه در جمع خبرنگاران گفت: این دانشگاه به دنبال ارتباط مستمر و پایدار با شرکت صدرا در حوزه های مشترک کاری و مزیتی استان بوشهر است.
عبدالمجید مصلح افزود: توسعه برنامه های دریا محور یکی از هدف های این دانشگاه است و اکنون فرصتی پیش آمده تا علاوه بر انعقاد تفاهم نامه همکاری، محور و نقشه راه همکاری های ۲ جانبه ای بین دانشگاه و شرکت صدرا ترسیم شود.
مدیرعامل صدرا گفت: این شرکت به عنوان نخستین صنعت دریایی کشور و منطقه به دنبال ایجاد یک هلدینگ برای تاسیس صنایع دریایی است.
شرکت هلدینگ، شرکتی است که در آن هیچ‌گونه عملیات، فعالیت یا هر کسب‌و‌کار فعال دیگری انجام نمی‌شود و این شرکت صرفا مالک دارایی‌هایی است. این دارایی‌ها می‌تواند شاملِ سهام سایر شرکت‌ها، شرکت‌های با مسئولیت محدود، مشارکت‌های محدود، صندوق‌های سرمایه‌گذاری، صندوق‌های پوشش‌دهنده‌ ریسک، سهام‌ عادی، اوراق قرضه، املاک و مستغلات، مالکیت معنوی، برندها، اختراعات، علائم تجاری، حق کپی‌رایت و یا هر چیز ارزشمند دیگری باشد.
محمد رحیم دهقانی افزود: اساس فعالیت این شرکت از بوشهر شروع شده است و اکنون شرکت صدرا در حوزه فرا ساحل و ساخت سکوهای نفتی فعالیت های خوبی داشته است که هم اکنون سفارش ساخت بیش از ۱۰ سکو برای توسعه فازهای پارس جنوبی را در دست ساخت دارد.
وی با اشاره به تمایل شرکت صدرا برای استفاده از ظرفیت دانشگاه خلیج فارس ادامه داد: ارتباط صنعت و دانشگاهی که جهت گیری دریایی دارد برای ما فرصت مناسبی برای همکاری دوجانبه است.
دهقانی تاکید کرد: شرکت صدرا باید در حوزه کارهای عملی برای دانشجویان فعال باشد و به نفع دانشگاه و شرکت صدراست که تعامل متقابل داشته باشند.
وی گفت: در بخش گردشگری و ساخت کشتی تفریحی ظرفیت بالایی برای سرمایه گذاری وجود دارد و ما برای نیل به هدف خود در شرکت صدرا به دنبال ارتباط مستمر و پایدار با دانشگاه هستیم.
۷۲۱۲/۶۰۴۳**
خبرنگار: عبدالصمد شهریاری** انتشار دهنده: خدانظر خواجهانتهای پیام /*


مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید