دخالت در کار اصناف و روند داد و ستد پذیرفته نیست

عباس قبادی ضمن تاکید بر پذیرش مکانیزم عرضه و تقاضا در بازار افزود: معتقدیم مدیریت بازار باید بر عهده بازاریان باشد و ظلم در حق بازاریان را در هیچ سطحی نمی‌پذیریم .


وی با بیان اینکه موضوع نایاب شدن کالا در سطح بازار غیر قابل قبول است، ادامه داد: با کمک و همت اصناف نقشه‌های دشمنان با ابزار تحریم برای کمبود میزان کالاهای اساسی در سطح عرضه نقش بر آب شد.


قبادی اصناف را دلسوز مردم دانست و اظهار کرد: قبل از آنکه اقدامی از سوی دولت برای نظارت برقیمت کالاها انجام شود؛ اطمینان داریم بازاریان با در نظر گرفتن شرایط مردم از افزایش بی‌رویه قیمت‌ها جلوگیری خواهند کرد .


وی همچنین خواستار رعایت نصب برچسب قیمت بر روی کالاها شد و افزایش بهره‌وری و جلوگیری از تخلف بعدی را از جمله نکات مثبت این عمل در سطح عرضه دانست و خواستار تسریع در رسیدگی به وضعیت صنوف بدون پروانه کسب و تسهیل دریافت پروانه توسط این واحدهای صنفی شد .


به گزارش روابط عمومی سازمان صمت، وی از روسای اتحادیه های صنفی خواست قبل از ارجاع پرونده‌های تخلف به تعزیرات حکومتی، خود اقدام به حل و فصل تخلف و جلب نظر مشتری کنند.


معاون وزیر صنعت معدن تجارت با اشاره به موضوع تامین و عرضه لاستیک موردنیاز خودروهای باری سبک و سنگین، گفت: در خصوص توزیع و عرضه این محصول هیچ گونه مشکلی وجود ندارد و روسای سازمان‌های صمت سراسر کشور می‌توانند در ستاد تنظیم بازار استان‌ها نسبت به مدیریت و توزیع این محصول اقدام کنند.


انتهای پیام

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید