راهیابی فیلم ‘رسیدن ‘ از آذربایجان غربی به جشنواره ایتالیااحسان مهدیان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه سه فیلم کوتاه از ایران به جشنواره بین‌المللی فیلم “UN FILM PER LA PACE” ایتالیا راه یافته است، افزود: این سه فیلم کوتاه با فیلم‌هایی از آرژانتین، برزیل، استرالیا، ایتالیا، هند، روسیه، اسپانیا، انگلستان، اروگوئه، تایلند، ایرلند و آمریکا رقابت می‌کنند.
وی اضافه کرد: مراسم اختتامیه این جشنواره ۱۷ اسفند در شهر ‘لستیزا’ در ایتالیا برگزار می شود.
وی بیان کرد: پدرام نیلوفری، رضا مهدی زاده، ویان عزیزپور و سمیه علیزاده در فیلم کوتاه ‘رسیدن’ ایفای نقش کرده اند.
وی ادامه داد: داستان فیلم در مورد زوج جوانی است که قصد مهاجرت به اروپا دارند و اتفاقاتی برایشان پیش می آید.
به گزارش ایرنا جشنواره “UN FILM PER LA PACE” جزو ۴۰ جشنواره معتبر مورد تایید آکادمی فیلم اروپاست و فیلم‌هایی در ژانرهای مختلف چون داستانی، انیمیشن و مستند با موضوع های جنگ، صلح، محیط ‌زیست و حقوق بشر را به نمایش می‌گذارد.
به گزارش ایرنا ‘محمدرضا میناپور’ متولد شهرستان بوکان در جنوب آذربایجان غربی بوده و پیش از این فیلم های کوتاه ‘آزمایش’، ‘فردا نزدیک است’ و ‘زمانی برای آرامش’ را کارگردانی کرده است.
فیلمنامه ‘راهی رو به آسمان’ و انیمیشن ‘دریچه’ از دیگر آثار این هنرمند جوان است.
جایزه بهترین فیلم جشنواره بین المللی فیلم Wular Lake هندوستان برای فیلم ‘آزمایش’، جایزه بهترین فیلم از نگاه مخاطبان جشنواره بین‌المللی فیلم منچستر انگلستان برای فیلم کوتاه ‘آزمایش’ و جایزه ویژه هیات داوران جشنواره آلبانی برای مستند ‘فردا نزدیک است’ از موفقیت های هنری میناپور است.
به گزارش ایرنا، انجمن سینمای جوانان آذربایجان غربی در شهرستان های ارومیه و مهاباد دارای دفتر بوده و یک نمایندگی آن در بوکان دایر است.
انجمن سینمای جوانان آذربایجان غربی ۲۵ جایزه را در سال های ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵ در بیش از ۷۰ جشنواره بین المللی فیلم و عکس برای این استان به ارمغان آورده است.
آموزش و تولید فیلم های کوتاه هنرجویی و حرفه ای، عکاسی و نمایش فیلم های تاثیرگذار در طول سال از فعالیت های مهم انجمن سینمای جوانان آذربایجان غربی است.
۷۱۲۹/۳۰۷۲
** خبر: توحید محمودپور ** انتشاردهنده: علیرضا فولادیانتهای پیام /*


مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید