رشد ۹۵ درصدی بودجه فرهنگی شهرداری قزوین در سال آیندهبه گزارش ایرنا، علی صفری چهارشنبه شب در نخستین نشست هم اندیشی با هنرمندان قزوینی که توسط کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قزوین و با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین برگزار شد، رویکرد مجموعه مدیریت شهری قزوین را دارای نگاهی فرهنگی عنوان کرد و افزود: بودجه سال ۹۷ شهرداری در بخش فرهنگی به ۲۱۸ میلیارد ریال افزایش پیدا می کند.
وی همچنین از برنامه ریزی برای ایجاد و اختصاص فضاهایی چون کافه کتاب، سالن نمایش، خانه فرهنگ و بسیاری از اماکن مورد نیاز هنرمندان در آینده توسط شهرداری قزوین خبر داد.
صفری ادامه داد: شهرداری قزوین تلاش می‌کند با دوری از تمرکز برنامه‌های مناسبتی در یک مکان، در جهت محله محوری قدم برداشته و برنامه‌های خود را در محلات مختلف شهر اجرا کند.
وی همچنین گفت: امروز شهرداری تنها یک نهاد عمرانی و خدماتی نیست بلکه به یک بنگاه و نهاد بزرگ فرهنگی و اجتماعی تبدیل شده تا با افزایش نشاط اجتماعی در جهت کاهش آسیب های اجتماعی گام‌های مهمی بردارد.
صفری اضافه کرد: رشد ناموزون کالبدی قزوین این شهر را بدقواره کرده و شکافی میان میراث ملموس و ناملموس ما ایجاد نموده است.
شهردار قزوین در ادامه بر استفاده از نظرات کارشناسی هنرمندان در حوزه مدیریت شهری تاکید کرد و گفت: ما نتوانسته ایم از نظرات هنرمندان در مدیریت شهری بهره مند شویم.
وی اظهار کرد: نگاه سخت افزاری به شهر ما را به یکسویه نگری دچار می کند در حالی که باید با نگاه انسان محور به شهر، از تفکر افراد و گروه های مرجع در مدیریت شهری استفاده کنیم.
صفری از هنرمندان به عنوان مطمین ترین افراد و گروه مرجع برای مردم یاد کرد و ادامه داد: در مجموعه مدیریت شهری با پرهیز از نگاه سخت افزاری، دست یاری به سوی اصحاب هنر در شاخه‌های مختلف دراز کرده و از تفکرات و نظرات کارشناسانه و دلسوزانه آنها استفاده می‌کنیم.
مهدیه سادات قافله باشی رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قزوین نیز در ادامه این نشست گفت: نداشته های قزوین به عنوان شهر کهن با قدمت دیرینه بیشتر از داشته های آن است و تاکنون برای رفع این خلاء اقدام موثری صورت نگرفته است.
وی اضافه کرد:بسیاری از مطالبات مطرح شده از سوی هنرمندان خارج از عمر شورای پنجم شهر است اما با جدیت تلاش می کنیم تا حد توان به بخشی از این خواسته های به حق جامه عمل بپوشانیم.
قافله باشی ادامه داد: معتقدم در هر جایی که هنر وارد شده خشونت و آسیب های اجتماعی کاهش یافته است بنابراین ارتقای حوزه فرهنگ و هنر وظیفه تک تک مسئولان است تا در فضایی دوستانه و با همدلی برای رفع مشکلات و موانع اهالی فرهنگ و هنر تلاش کنیم.
در پایان این نشست همچنین محمد درفشانی رییس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین از برنامه ریزی این سازمان برای اختصاص مکانی به عنوان سالن نمایش برای هنرمندان شهر خبر داد.
در این نشست که با حضور حدود ۵۰ تن از هنرمندان قزوین در رشته های مختلف هنری از جمله خوشنویسی، سینما، تئاتر، شعر و موسیقی،عکاسی، گرافیک و مجسمه سازی برگزار شد، چند تن از اهالی فرهنگ و هنر به بیان دغدغه‌ها و مطالبات فرهنگی خود از مدیریت شهری قزوین پرداختند.
۷۳۸۸*۳۰۱۳
خبرنگار:پریسا نوروزی**انتشار دهنده: رضا اولادیانتهای پیام /*


مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید