روند صعودی بیکاری در اروپا

به گزارش ایسنا به نقل از مرکز آمار اتحادیه اروپا، تا پایان ژوین ۲۰۲۰ نرخ بیکاری در منطقه یورو و اتحادیه اروپا با ۰.۴  درصد افزایش نسبت به مدت مشابه ماه قبل و به ترتیب در سطح ۷.۸ درصد و ۷.۱ درصد رسید. این نرخ بیکاری بالاترین نرخ بیکاری ثبت شده در کشورهای عضو اتحادیه اروپا در پنج ماه اخیر بوده است.

تخمین زده می‌شود تا پایان ماه ژوین ۱۵ میلیون و ۲۳ هزار مرد و زن در سطح اتحادیه اروپا بیکار باشند که از این تعداد، ۱۲ میلیون و ۶۸۵ هزار نفر ساکن کشورهای عضو منطقه یورو بوده‌اند. در مقایسه با ماه می، شمار افراد بیکار در اتحادیه اروپا ۲۸۱ هزار نفر و در سطح منطقه یورو ۲۰۳ هزار نفر افزایش یافته است.

همچنین در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، شمار بیکاران در سطح اتحادیه اروپا ۶۸۱ هزار نفر و در سطح منطقه یورو ۵۲۳ هزار نفر افزایش پیدا کرده است.

در بین کشورهای عضو، بالاترین نرخ بیکاری متعلق به اسپانیا با ۱۵.۶ درصد بوده است و پس از این کشور، لتونی با ۱۰.۱ درصد و قبرس با ۹.۸ درصد قرار دارند. از سوی دیگر کمترین نرخ بیکاری در جمهوری چک با ۲.۶ درصد مشاهده شده است و پس از این کشور، لهستان با سه درصد، آلمان با ۴.۲ درصد، هلند با ۴.۳ درصد و مالت با ۴.۴ درصد قرار دارند.

نرخ بیکاری طی این مدت در بلژیک ۵.۵ درصد و فرانسه ۷.۷ درصد بوده است. در بین کشورهای اروپایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند نیز نرخ بیکاری در ایسلند ۴.۵ درصد و در نروژ ۴.۳ درصد اندازه‌گیری شده است.

همچنین تا پایان ماه ژوین دو میلیون و ۹۶۲ هزار جوان زیر ۲۵ سال در اتحادیه اروپا بیکار بوده اند که از این میزان، دو میلیون و ۳۶۰ هزار نفر ساکن منطقه یورو بوده‌اند. در مقایسه با مدت مشابه ماه قبل، نرخ بیکاری جوانان در سطح اتحادیه اروپا ۰.۶ و در سطح منطقه یورو ۰.۵  درصد افزایش داشته است. کمترین نرخ بیکاری جوانان مربوط به آلمان با ۵.۶ درصد بوده است و پس از این کشور نیز جمهوری چک با ۸.۲ درصد و بلغارستان با ۱۰.۱ درصد قرار دارند. از طرف دیگر بیشترین نرخ بیکاری جوانان مربوط به یونان با ۴۰.۸ درصد، سوید با ۲۸.۷ درصد و ایتالیا با ۲۷.۶ درصد بوده است.

منطقه یورو شامل ۱۹ کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می‌کنند. اتحادیه اروپا نیز دارای ۲۷ عضو است که شامل ۱۹ کشور عضو منطقه یورو به علاوه، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید