رونمایی از تندیس سردار شهید محمدحسن غفاری/مدیریت جهادی دستاورد دفاع مقدسیازدهمین یادواره شهدا و همایش رزمندگان اطلاعات و عملیات لشکر ۲۵کربلا روز پنجشنبه با حضورنماینده ولی فقیه درگلستان، مسئولان کشوری و استانی و خانواده معظم شهدا، ایثارگران و رزمندگان دوران دفاع مقدس در دانشگاه آزاد اسلامی گرگان برگزار شد.
سردار تقی مهری رییس پلیس راهور ناجا در این یادواره و همایش با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، گفت: مدیریت جهادی، دستاورد ۸ سال دفاع مقدس است.
وی اظهار کرد: در دوران دفاع مقدس مراحل مختلفی را پشت سر گذاشتیم ، همچنین پس از پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) و با سقوط رژیم شاهنشاهی، استکبار جهانی با تحریم‎ها و فشارهای اقتصادی وارد میدان شد.
سردار مهری همچنین گفت که شهدای مدافع حرم، امنیت را برای مسلمانان و نظام مقدس جمهوری اسلامی به ارمغان آوردند و در حقیقت شهدا باعث عزت و سرافرازی و افتخار کشور شدند.
رییس پلیس راهور با بیان اینکه زمانی که مردم به میدان جنگ آمدند ،پیروز شدیم، افزود: در دوران دفاع مقدس دستاوردهای فراوانی داشتیم و مهمترین آن احیاء فرهنگ جهاد و شهادت بود.
وی شهدا را مظهر دینداری و معنویت برشمرد و با بیان اینکه حفظ تمامیت ارضی یکی دیگر از دستاوردهای ما در دوران دفاع مقدس بود، افزود: ابهت استکبار جهانی امروز شکسته است.
به گزارش ایرنا سردیس شهید محمد حسن غفاری معاونت اطلاعات عملیات و از سرداران بنام لشکر ۲۵ کربلا در وردی غربی گرگان و در ابتدای کمربندی این شهر نصب شده است، پیش از این نیز کوچه های محله سرپیر به نام این شهید نامگذاری شده بود.
محمدحسن غفاری فرزند قنبر اول دی ماه سال ۴۰ در محله سرپیر گرگان به دنیا آمد و در چهارم بهمن سال ۶۵ در عملیات کربلای ۵ در منطقه عملیاتی شلمچه، براثر اصابت راکت هواپیما به خودرو حامل او به شهادت رسید.
۷۳۳۳/ ۱۶۴۸انتهای پیام /*


مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید