سفر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام به ماهشهر

به گزارش ایسنا، محمد مخبر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تیم ستاد اجرایی فرمان امام چند سال پیش به خوزستان سفری داشت و قول دادیم که ۲۲ هزار شغل در این استان ایجاد کنیم، در کمترین زمان ممکن توانستیم ۲۷ هزار و ۵۰۰ شغل تحت ۱۰ هزار طرح در این استان ایجاد کنیم.

وی افزود: ایجاد ۲۶ هزار و ۷۰۰ شغل دیگر راهم در دست اقدام داریم که در قالب ۲۷۰۰ طرح اشتغالزایی اجرایی می‌شود.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام تأکید کرد: مجموع طرح‌هایی که در استان خوزستان انجام خواهد شد ۱۸ هزار و ۷۰۰ طرح است که ۶۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان بودجه اجرای این پروژه‌ها است و پیش‌بینی می‌کنیم که بتوانیم ۸۳ هزار شغل با اختصاص ۱۱ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در این استان اجرایی کنیم.

مخبر افزود: امروز برخی مسائل و مشکلات ماهشهر و آبادان را بررسی کردیم و از شهرک‌های طالقانی و شهید مدنی هم بازدیدهایی به عمل آوردیم ، عمده درد دل مردم بحث اشتغال و بیکاری است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گفت: امیدواریم به زودی ۲ هزار شغل اجتماع محور ومنطبق بامزیتهای منطقه دراین شهرکها ایجاد کنیم.

مخبر ادامه داد: از بازارچه شهید طالقانی هم بازدیدی به عمل آمد و مقرر شد که سوله‌هایی برای اسکان بازاریان و فروش محصولات خود با هماهنگی دیگر دستگاه‌ها احداث شود.

وی افزود: سه مدرسه نیمه‌تمام که حدود ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشت در شهرستان ماهشهر وجود دارد که مقرر شد تا مهر ماه با همکاری سازمان نوسازی مدارس این سه مدرسه دوازده‌کلاسه با حمایت ستاد اجرایی به بهره‌برداری برسد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام اظهار کرد: مقرر شد درخصوص تکمیل ساخت ۲۱ واحد مسکونی که در منطقه شهید مدنی وجود داشت و ساخت آنها بدلیل کمبود منابع  به تعویق افتاده بود توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت  امام تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

همچنین در این سفر توزیع ۲ هزار بسته لوازم خانگی و اهدای ۵ هزار بسته لوازم‌التحریر به خانواده‌ها و دانش‌آموزان مناطق محروم خوزستان انجام شد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید