سهام آریاساسول در هفته آینده عرضه می شود

افسانه اروجی در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر اینکه پذیرش شرکتها در فرابورس، رویه خاصی را طی می کند، اظهار کرد: شرکتها برای پذیرش و عرضه در فرابورس باید از هیات پذیرش گذر کرده و آمادگی کامل برای درج داشته باشند. اما به طور کلی تلاش بر این است که طی برنامه ای اواخر هر هفته عرضه اولیه های مداومی را در فرابورس داشته باشیم.

وی ادامه داد: البته ممکن است این فرایند در برخی برهه های زمانی با وقفه مواجه شود. برای مثال در تیرماه حتما باید صورت های مالی حسابرسی شده شرکت ها ارائه شده باشد. همچنین هر شش ماه شرکت ها باید صورتهای مالی حسابرسی شده خود را ارائه دهند که با توجه به این صورتهای مالی به هیات پذیرش بروند و ممکن است برای دریافت این گزارش ها توقف کوتاهی رخ دهد، اما در بازار تلاش می شود بر اساس پذیرش های گذشته و درج های انجام شده، عرضه اولیه صورت گیرد و بعد از گذر از هیات پذیرش در اولین فرصت سهام شرکتها را عرضه کنیم.

کدام شرکت ها آماده عرضه هستند؟

معاون بازار فرابورس با بیان اینکه هدف در سال ۱۳۹۹ این است که در هر فصل به صورت متوسط حداقل شش تا هفت عرضه صورت گیرد، اظهار کرد: اینکه سهام چه شرکتهایی در فرابورس عرضه خواهد شد مشخص نیست. یک تا دو شرکت وجود دارند که اگر درج شوند، آماده عرضه خواهند بود.

اروجی از عرضه اولیه شرکت آریا ساسول در هفته آینده خبر داد و افزود: همچنین  یک شرکت SME که جزو شرکتهای کوچک و متوسط محسوب می شود، آماده عرضه است. لاستیک یزد نیز از مرحله پذیرش گذر کرده است و منتظر درج آن هستیم. هم‌زمان کارهای ارزش گذاری و اقدامات لازم برای عرضه اولیه را هم پیش می‌بریم اما این موضوع منوط به این است که شرکتها شرایط هیات پذیرش را کامل کنند و درج شوند.

بر اساس این گزارش، پرونده بازار سرمایه در سال ۱۳۹۸ نشان می‌دهد در این سال ۲۴ عرضه اولیه در بورس اوراق بهادار و فرابورس در بازه زمانی ۹ اردیبهشت تا ۲۱ اسفند انجام شده که ۱۱ عرضه اولیه در بورس و ۱۳ عرضه اولیه در فرابورس بوده است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید