شهیدان روحانی از دوران مشروطیت تا عصر حاضر پیشتاز جامعه هستندبه گزارش ایرنا، آیت الله عباس کعبی چهارشنبه شب در آیین گرامیداشت یک هزار شهید روحانی استان قم در سالن اجتماعات مدرسه علمیه فیضیه قم، اظهار داشت: شهید شیخ فضل الله نوری الگوی تحقق مشروطه مشروعه و حاکمیت دین در عصر ما است.
وی با اشاره به دیگر شهیدان روحانی همچون نواب صفوی، فدایی اسلام و قرآن و مجتهد شهید آیت الله سعیدی و همچنین آیت الله غفاری و دیگر روحانیانی که در جبهه مقاومت اسلامی، دفاع مقدس و دفاع از حرم اهل بیت(ع) به فیض عظیم شهادت نائل آمدند، افزود: مبلغ، رزمنده، آموزش دهنده، تبیین گر مبانی دفاع مقدس و دفاع از نظام اسلامی از جمله کارکردهای مهم شهدای روحانی به شمار می آید.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به چهار هزار و ۳۷۰ شهید روحانی کشور از جمله ۷۰ شهید مدافع حرم روحانی، آنها را شهید بصیرت، جهاد و میدان دفاع از حاکمیت دین و نظام مقدس اسلامی توصیف کرد و افزود: شهیدان روحانیت دست کم ۲ برابر شهدای دیگر قشرهای جامعه هستند و اسوه علم، عمل، تقوی، بصیرت و ولایتمداری محسوب می شوند.
کعبی، شهدای روحانی را الگوی یک حوزه انقلابی دانست و افزود: حوزه انقلابی حوزه ای است که بتواند ماموریت ها و مسئولیت های خود را متناسب با عصر انقلاب اسلامی و برای حل مساله انقلاب و پیشبرد ماموریت های آن محقق کند.
استاد حوزه علمیه قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شرکت مردم قم در راهپیمایی باشکوه امروز افزود: حضور مردم انقلابی قم در دفاع از اسلام، قرآن، ولایت و آرمان های امام و شهیدان، تجدید بیعت با رهبر معظم انقلاب، محکومیت ناآرامی های اخیر کشور و خنثی سازی توطئه های دشمنان بود.
مردم انقلابی و متدین قم امروز در محکومیت ناآرامی های ایجاد شده در برخی مناطق کشور، راهپیمایی باشکوه و حماسی را از میدان جانبازان تا حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار کردند.
۷۴۰۳/ ۱۱۷۵ خبرنگار: محسن آقاگلی ** انتشار: رضا علیمحمدیانتهای پیام /*


مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید