طلای جهانی در مسیر ثبت سومین افزایش هفتگی متوالی

به گزارش ایسنا، بهای معاملات هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد کاهش، به ۱۸۸۴ دلار و ۴۱ سنت رسید. بهای معاملات این بازار از ابتدای هفته جاری تاکنون ۲.۴ درصد رشد داشته است.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۱ درصد کاهش، به ۱۸۸۹ دلار و ۴۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار شب گذشته با ۳۱ دلار و ۳۰ سنت معادل ۱.۷ درصد افزایش، در ۱۸۹۰ دلار و ۴۰ سنت بسته شد.

به گفته مارگارت یانگ، استراتژیست دیلی فارکس، تدابیر محرک مالی آمریکا کم و بیش از سوی بازار لحاظ شده است و بنابراین معامله گران در تلاش هستند تا پیش از تعطیلات به سودگیری بپردازند. شکستن سطح ۱۸۹۲ دلار زمینه را برای صعود طلا تا سطح ۱۹۱۰ دلار فراهم می کند.

جمهوریخواهان و دموکراتهای کنگره آمریکا در تلاش برای به تصویب رساندن دور جدیدی از کمک مالی هستند و قانونگذاران هر دو حزب اظهار کرده اند که شکست در رسیدن به توافق دیگر یک گزینه نیست.

به گفته هان تان، تحلیلگر بازار شرکت FXTM، اگرچه توافق پیرامون بسته کمک مالی ممکن است به صعود طلا کمک کند اما افزایش پایدار قیمت این فلز ارزشمند مستلزم نشانه های اوج گیری قابل توجه فشارهای تورمی است.

دلار آمریکا ۰.۲ درصد افزایش یافت و از پایینترین رکورد دو سال اخیر اندکی فاصله گرفت.

بر اساس گزارش رویترز، تحلیلگران همچنین اظهار کردند طلا از وعده بانک مرکزی آمریکا برای ادامه برنامه خرید اوراق قرضه تا زمان پیشرفت قابل توجه بهبود بازار کار و رسیدن به نرخ تورم دو درصدی، حمایت یافته است.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره برای تحویل فوری ۱.۱ درصد سقوط کرد و به ۲۵ دلار و ۷۷ سنت رسید. بهای هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با یک درصد کاهش، به ۱۰۳۳ دلار و ۶۷ سنت رسید. بهای هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد افزایش، ۲۳۴۳ دلار و ۱۸ سنت معامله شد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید