لزوم رفع هر چه سریع‌تر موانع طرح توسعه فرودگاه اهواز

سیاوش امیرمکری در مراسم افتتاح پروژه‌های فرودگاه بین‌المللی اهواز که امروز (۲۷ آذرماه) در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: امروز شاهد افتتاح طرح‌ها و پروژه‌هایی در فرودگاه اهواز هستیم که مردم سال‌های سال منتظر اجرای آن‌ها بودند و این کارها باید زودتر از این انجام می‌شد.

به گزارش ایسنا، وی افزود: با تاکید وزیر راه و شهرسازی، پیگیری پروژه‌های فرودگاه‌های خوزستان آغاز شد و با حمایت‎هایی که صورت گرفت، اکنون تلاش‌ها در این زمینه به بار نشسته است. امروز ترمینال جدید فرودگاه اهواز، فاز اول محوطه‌سازی و سیستم روشنایی باند فرودگاه و نصب سیستم پیشرفته فرود هواپیما افتتاح شدند.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به مشکلات فرودگاه اهواز در مدت یک سال و نیم گذشته تصریح کرد: مشکلاتی از جمله مشکل سیستم‌های برودتی در ترمینال داخلی بر طرف و سیستم برق اضطراری فرودگاه به‌روزرسانی شد و مجموعا بیش از ۲ هزار میلیارد ریال در این خصوص هزینه شده است.

امیرمکری افزود: در اجرای طرح جامع توسعه فرودگاه اهواز، موانعی وجود دارد که امیدواریم هر چه سریع‌تر برطرف شوند. این موانع از سوی استاندار خوزستان در حال پیگیری هستند.

وی بیان کرد: در قالب طرح جامع توسعه فرودگاه اهواز، پروژه‌هایی مد نظر است تا ظرفیت پذیرش پروازها در فرودگاه اهواز تا ۱۴ فروند هواپیما افزایش یابد.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: با همراهی شرکت نفت نیز به زودی یکی از موانع اجرای طرح توسعه فرودگاه اهواز برطرف خواهد شد تا شاهد توسعه این فرودگاه باشیم.

وی افزود: امیدواریم در روزهای آینده در فرودگاه آبادان نیز پروژه‌های بسیار مهمی را افتتاح کنیم تا بتوانیم بخشی از دین خود به مردم خوزستان را ادا کنیم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید