نمایشگاه آثار خوشنویسی قرآن در بیجار برپا شدناصر تمرخانی هنرمند کرد اهل دیواندره روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در رابطه با این نمایشگاه اظهار کرد: ترویج فرهنگ قرآنی در قالب هنر، رسم الخط ثلث و نسق می تواند در آشنایی و جذب علاقمندان به زیبایی های قرآن تاثیر بسزایی داشته باشد.
وی ادامه داد: از دوران ابتدایی علاقه شدیدی به هنر نقاشی و خوشنویسی داشتم و بدون هیچ گونه آموزشی از همان دوره تحصیلات ابتدائی تاکنون بیش از سه هزار تابلوی آیات قرآنی را خلق کرده ام.
وی اظهار کرد: برای پاسخ به اهانت کشیش آمریکایی به قرآن کریم تاکنون ۳۰ جزء قرآن کریم را با خط خوش کتابت کرده ام که بیش از ۱۰۷ روز طول کشیده است تا جاوندانگی قرآن عزیز با هرزه گویی غبار نگیرد.
تمرخانی افزود: در همین راستا، چهار جلد کتاب از جزء های ۲۹ و ۳۰ قرآن کریم را به خط خوش نسق کتابت کرده ام.
وی گفت: به منظور گرامی داشت یاد و خاطره شهدای آتش نشان در حادثه تلخ ساختمان پلاسکو، ۲۰ جلد کتاب شامل جزء های ۲۹ و ۳۰ قرآن کریم را در نمایشگاهی که در ۳۰ دی ماه در تهران برگزار خواهد شد، به خانواده های آن عزیزان اهداء خواهم کرد.
تمرخانی خاطرنشان کرد: بیش از هشت جلد از احادیث و فرمایشات حضرت پیامبر(ص)، ائمه معصومین (ع) و سه هزار تابلو تزئینی آیات قرآنی، تنها بخشی از آثاری است که تاکنون خلق کرده ام.
این هنرمند با خالق آثار زیبای هنری از قرآن کریم تاکنون در شهرهای سنندج، دیواندره، سقز، بانه، بیجار، اصفهان و تهران با برگزاری نمایشگاه های متعدد، آثار هنری خود را به نمایش گذاشته و سپس همه آثار خود را به علاقه مندان هدیه داده است.
دراین نمایشگاه نیز که به مدت یک هفته برگزار می شود، بیش از ۳۵۰ عدد از آثار در قالب تابلو آیات قرآنی خود را برای اهداء به علاقه مندان نوجوان و جوان در نظر گرفته است.
خبرنگار: سید باقر سبحانی** انتشار: امید بهمنی
۷۳۵۰/۶۱۰۸
**برای آگاهی از آخرین اخبار استان کردستان به کانال زیر بپیوندید:
@IRNASANANDAJ
https://telegram.me/joinchat/DHygAj7hzZXSBJmWuX3Bvgانتهای پیام /*


مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید