نوسازی ناوگان سواری کرایه بین‌شهری با محصولات ایران‌خودرو

به گزارش ایسنا، صبح امروز (دوشنبه) در مراسمی با حضور وزیر راه و شهرسازی، نوسازی ناوگان سواری کرایه بین‌شهری کلید خورد. گروه صنعتی ایران‌خودرو قصد دارد در آستانه فرا رسیدن چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، ناوگان سواری کرایه بین‌شهری را با محصولات خود نوسازی کند.

فرشاد مقیمی- مدیر عامل گروه صنعتی ایران‌خودرو- در مراسم تحویل خودروهای ‌طرح نوسازی ناوگان سواری کرایه بین‌شهری، اظهار کرد: با ارتقای موتورهای فعلی و طراحی و تولید موتورهای کم‌مصرف، علاوه بر کاهش آلایندگی، به دنبال کاهش مصرف سوخت و اقتصادی کردن فعالیت خانوارهای دارای خودروهای کاری، از جمله تاکسی‌ها هستیم.

وی با اعلام آمادگی برای تولید و عرضه ون مسافری با هدف اثربخشی در اقتصاد این بخش از ناوگان حمل‌ونقل عمومی کشور، افزود: با همتی که در نهضت داخلی‌سازی تولید ایجاد شده است، می‌توانیم سرمایه‌گذاری در این بخش را با سرعت بالاتری دنبال کنیم.

مقیمی ضمن اشاره به اینکه با بهبود و ارتقای موتور EF۷، کاهش یک لیتری مصرف بنزین در هر ۱۰۰ کیلومتر پیمایش محقق خواهد شد؛ گفت: طراحی و تولید موتور سه استوانه و همچنین طراحی و تولید گیربکس شش‌سرعته که با کاهش مصرف سوخت، اقتصاد خانوار را تحت تاثیر قرار خواهند داد از دیگر برنامه‌های ایران‌خودرو است.

عبور ایران‌خودرو از رکورد تولید سال ۹۷

در ادامه این مراسم، مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو، از عبور رکورد تولید سال ۱۳۹۷ با تولید بیش از ۴۲۳ هزار دستگاه خودرو تا امروز (ششم بهمن‌ماه) خبر داد و گفت: این موفقیت در شرایطی حاصل شده‌که تحریم‌ها با شدت بیشتری ادامه یافته و وضعیت ناشی از ویروس کرونا، سبب ایجاد محدودیت‌های بیشتری شده است؛ در روز ۳۰ آذرماه امسال نیز از رکورد تولید سال ۱۳۹۸ عبور کردیم.

وی از اجرای تعهدات اتوبوس و عرضه آن‌ها زودتر از موعد تعیین شده نیز صحبت کرده و افزود: در حوزه تولید خودروهای تجاری و سنگین نیز جهش قابل توجهی داشته‌ایم؛ به‌گونه‌ای که طی دو ماه اخیر ۷۲۰ دستگاه و به اندازه تولید کل سال گذشته محصول واگن‌هود تولید شده است. جمع تولید دو ماه اخیر ایران‌خودرو دیزل ۹۰۰ دستگاه از جمله ۱۰۰ دستگاه اتوبوس بعد از ۹ سال توقف خط تولید بوده است. ضمن اینکه در روزهای آینده از کشنده‌ جدیدی نیز رونمایی خواهیم کرد که نشان از تحول در این بخش دارد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو ضمن اشاره به رسیدن محصول جدید تارا به مرحله تولید انبوه طی روزهای آینده، اعلام کرد: در کنار تارا،   هفت محصول سواری دیگر را ارتقا داده‌ایم.

لازم به ذکر است که در مراسم تحویل خودروهای طرح نوسازی ناوگان سواری کرایه بین شهری، نمایندگان ۳۱ استان کشور، تاکسی‌های خود را تحویل گرفتند.

طبق اعلام این گروه صنعتی، براساس قرارداد میان ایران‌خودرو و سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، تا پایان سال ۱۴۰۰ تعداد ۳۰۰۰ دستگاه از تاکسی‌های بین شهری نوسازی و تا پایان امسال ۷۰۰ دستگاه از این قرارداد اجرایی خواهد شد؛ بدین ترتیب با اجرای این قرارداد میانگین سن ناوگان سواری کرایه بین شهری که در حال حاضر ۱۱ سال است، به کم‌تر از ۱۰ سال خواهد رسید.

انتهای پیام
 

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید