١٠٠ روستا در چهار استان کشور از نعمت آب بهره‌مند شدند

به‌گزارش ایسنا، در این آئین که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، از ۱۰۰ روستای آبرسانی شده، ۷۵ روستا در استان کردستان، ۱۵ روستا در استان زنجان، هشت روستا در استان البرز و دو روستا در استان همدان از نعمت آب برخوردار شدند.

بر این اساس، صبح امروز رضا اردکانیان پروژه آبرسانی به ۷۵ روستا در استان کردستان با اجرای ۲۸۷ کیلومتر خطوط انتقال، ۱۰ هزار مترمکعب مخازن ذخیره، ۳۱۳ لیتر بر ثانیه ظرفیت تامین آب و با اعتبار ۸۱.۷ میلیارد تومان برای آبرسانی به جمعیتی حدود ۱۰ هزار و ۴۸۰ خانوار معادل ۴۳ هزار و ۸۲۵ نفر را به بهره‌برداری رساند.

همچنین در استان زنجان با بهره‌برداری از پروژه آبرسانی به ۱۵ روستا با ۴۱ کیلومتر خطوط انتقال، ۶۰۰ مترمکعب مخازن ذخیره، ۵۳ لیتر بر ثانیه ظرفیت تامین آب و با اعتبار ۲۰.۱ میلیارد تومان جمعیتی بالغ بر ٧۵٩٨ نفر از آب سالم و پایدار بهره‌مند شدند.

علاوه بر این پروژه آبرسانی به هشت روستا در استان البرز نیز که با اجرای دو کیلومتر خطوط انتقال، ١٢٠٠ مترمکعب مخازن ذخیره، ۴۹ لیتر بر ثانیه و با سرمایه‌گذاری ۵.۶ میلیارد تومان جمعیت ٩٧۶۴ نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد، امروز افتتاح شد.

چهارمین پروژه افتتاح شده، پروژه آبرسانی به دو روستا در استان همدان با اجرای پنج کیلومتر خطوط انتقال، ۲۰۰ مترمکعب مخازن ذخیره، هشت لیتر بر ثانیه و سرمایه گذاری ۱.۸ میلیارد تومانی حدود ١۴٣٢ نفر جمعیت روستایی را تحت پوشش قرار می‌دهد.
ادامه دارد

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید