کیفیت هوای پایتخت با شاخص ۱۰۶ ناسالم برای گروه های حساس استمعاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران روز جمعه به خبرنگار ایرنا گفت: میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲٫۵ میکرون منتهی به ساعت هشت امروز با ۱۹ عدد افزایش نسبت به روز گذشته بر روی عدد ۱۰۶ قرار گرفته و ناسالم برای گروه های حساس جامعه است.
محمد رستگاری افزود: در همین مدت میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون از ۶۸ به ۶۹ و آلاینده منوکسیدکربن نیز از ۳۶ به ۴۰ افزایش یافته است.
معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران خاطرنشان کرد: ایستگاه های پیروزی (منطقه ۱۳) با شاخص ۱۳۹، شادآباد (منطقه ۱۸) با شاخص ۱۱۹ و شهرری (منطقه ۲۰) با شاخص ۱۱۷ بیشترین میزان آلودگی شهر تهران را در ۲۴ساعت گذشته داشتند.
به گفته وی، ایستگاه اقدسیه (منطقه یک) با شاخص ۸۵ و ایستگاه های شهرداری مناطق ۴ و ۱۰ هر دو با شاخص ۶۹ کمترین میزان آلودگی را در ۲۴ ساعت گذشته داشتند.
رستگاری از سالمندان و کودکان و افرادی که از مشکلات ریوی و تنفسی رنج می برند خواست از تردد در فضای باز خودداری کنند.
«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد) (حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است».
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: سید جواد آل داود**انتشار: محمد آجورلو
تهرام/۷۲۴۳//۱۳۴۸انتهای پیام /*


مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید