۱۴ واحد راکد صنعتی قم به چرخه تولید بازگشت

محمود سیجانی امروز۷ دی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان در سالن جلسات امام جواد(ع)استانداری عنوان کرد:یکی از پروژه‌های مهم اقتصاد مقاومتی در سال جاری،تکمیل ۱۱۰ طرح نیمه‌تمام صنعتی است که به زودی عملیاتی می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم تصریح کرد:همچنین احیای واحدهای تعطیل از دیگر اقدامات در زمینه تحقق پروژه‌های اقتصادی است که در ۶ ماهه اخیر،۱۴ واحد راکد صنعتی قم به چرخه تولید بازگشت.

وی بیان کرد:تا پایان سال نیز ۲۵ واحد صنعتی به مدار تولید باز می‌گردد که در این باره بیش از ۲۵۰ اشتغال جدید در جهت تولید،هدف‌گذاری شده است.

سیجانی عنوان کرد:امسال ۸۵ پروژه اقتصادی در قم آغاز شد که هم اکنون ۶۰ درصد پیشرفت دارد که با تکمیل این پروژه‌ها،یک هزار و ۱۰۰ شغل ایجاد می‌شود.

در ادامه عادل علیپور مدیرکل امور اقتصاد و دارایی قم با اشاره به برگزاری همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری در قم اظهار کرد:با هدف‌گذاری ۱۱ هزار میلیارد تومانی در جذب سرمایه‌گذار،۵ هزار و ۵۰۰ شغل در قم ایجاد می‌شود.

وی افزود: در قم، فرصت‌های فراوانی در جذب سرمایه‌گذار در بخش‌های کشاورزی، صنعت، گردشگری و زیربنایی وجود دارد و آمادگی لازم در جهت استقبال از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی فراهم است.

حمید یزدانی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم نیز در این جلسه از ایجاد ۶۰۰ شغل جدید در بخش گردشگری خبرداد و گفت: سه طرح اقتصاد مقاومتی در بخش گردشگری قم به بهره‌برداری خواهد رسید،همچنین هم اکنون ۵ باب واحد اقامتی و ۱۲ باب واحد گردشگری در قم آماده بهره برداری است.

در این جلسه عباس پورمیدانی رئیس سازمان جهاد کشاورزی قم بیان کرد:با تکمیل پروژه‌های اقتصادی در این بخش،در مجموع ۲۶۰ اشتغال جدید حوزه کشاورزی قم به وجود می آید،در این باره ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی در سه طرح اقتصاد مقاومتی داشته‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: ۱۰۰ هکتار گلخانه جدید در قم در دست احداث است که با بهره‌برداری از این طرح،سطح کشت گلخانه ای در قم به بیش از ۵۰۰ هکتار افزایش پیدا می‌کند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید