۸ تا ۸ اخبار دوشنبه، ۱۱ دی ماه در آذربایجان غربی**رهایی زن ۴۸ ساله از دار مجازات در پی آشتی ۲ طایفه در خوی
دادستان خوی گفت: ماجرای قتلی که هشت سال پیش موجب صدور حکم قصاص برای قاتل و بروز اختلاف بین ۲ طایفه در این شهرستان شده بود، با آشتی طرفین و گذشت خانواده مقتول ختم به خیر شد و زن ۴۸ ساله یزدکانی از اعدام نجات یافت.

**بهبود کیفیت زندگی با هوشمندسازی شهر ارومیه
تامین زیرساخت های بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات در ارومیه طی سال های اخیر بسیاری از مسئولان امر را به اندیشه ورزی در خصوص هوشمندسازی این شهر واداشته است تا بهبود کیفیت زندگی، توسعه اقتصادی و توجه به محیط زیست جزعی از زندگی مردم در این شهر آرام و زیبا باشد.

**افزایش ۹ درصدی امانت کتاب در مراکز کانون پرورش فکری آذربایجان غربی
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان غربی گفت: اعضای مراکز کانون این استان تا پایان آبان ماه سال جاری ۱۸۴هزار و ۱۹۵ جلد کتاب به امانت گرفته اند که نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته افزایش ۹ درصدی را نشان می دهد.

**افزایش ۲ برابری کشف مواد مخدر در ماکو
فرمانده انتظامی ماکو گفت: در ۹ ماهه نخست سال جاری ۵۱ کیلوگرم مواد مخدر در این شهرستان کشف شده که با افزایش ۲ برابری نسبت به مدت مشابه سال گذشته روبرو بوده است.

**دستگیری ۷ سارق حرفه ای در ارومیه
رئیس پلیس آگاهی انتظامی آذربایجان غربی گفت: هفت سارق حرفه ای به جرم سرقت از اماکن عمومی و خصوصی در شهرستان ارومیه دستگیر و به ۱۳ فقره سرقت اعتراف کردند.

**اجرای طرح ایستگاه تاکسی دربستی در ارومیه
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری ارومیه گفت: طرح ایستگاه تاکسی دربستی در ۳۰ نقطه از سطح این شهر اجرا شده است و رانندگان تاکسی دربستی در این اماکن مستقر شده اند.

**هزینه ۷۵ میلیارد ریالی وزارت بهداشت در طرح تحول سلامت پلدشت
مدیر شبکه بهداشت و درمان پلدشت گفت: بیش از ۷۵ میلیارد ریال برای توسعه و بهبود زیرساخت های شبکه بهداشتی و درمانی این شهرستان توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هزینه شده است.

**معاون مجمع تقریب مذاهب اسلامی: دست استکبار و صهیونیسم از پشت پرده حرکت های اخیر دیده می شود
معاون امور ایرانیان مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با تاکید بر اینکه دشمنان در شبکه های اجتماعی هنجارشکنی در ایران را تبلیغ می کنند، گفت: دست های پلید استکبار جهانی و صهیونیسم از پشت پرده حرکت های اخیر دیده می شود.

**جریمه ۴۶۰ میلیارد ریالی قاچاقچیان کالا و ارز در آذربایجان غربی
مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی گفت: متهمان پرونده های قاچاق کالا و ارز در این استان علاوه بر رد مال به پرداخت ۴۶۰ میلیارد ریال جریمه محکوم شدند.

**پربودن ۳۱ درصد ظرفیت پشت سدهای آذربایجان غربی/ کاهش ۱۱ درصدی نسبت به سال گذشته
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی با اشاره به پربودن ۳۱ درصد ظرفیت سدهای این استان گفت: در حال حاضر ۷۱۱ میلیون مترمکعب آب در مخازن پشت سدهای استان موجود بوده که این میزان نسبت به سال گذشته ۱۱ درصد کاهش یافته است.

**۷۰ درصد زندانیان آذربایجان غربی بیسواد یا با تحصیلات ابتدایی
مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی تربیتی آذربایجان غربی گفت: ۷۰ درصد زندانیان در شهرستان های مختلف استان بیسواد یا با تحصیلات ابتدایی هستند که این امر نشان دهنده نقش بیسوادی در گرایش افراد به جرم و بزه است.

**۱۰ تا ۲۰ درصد به تعداد دهیاری های کشور افزوده می شود
معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با بیان اینکه حدود ۳۳ هزار و ۷۰۰ دهیاری در ایران وجود دارد، گفت: سال آینده ۱۰ تا ۲۰ درصد به تعداد دهیاری های کنونی کشور افزوده می شود.

**افزایش ۵۶ درصدی صادارت از گمرک بازرگان
مدیرکل گمرک بازرگان گفت: ۱۰۳ هزارتن کالا به ارزش ۵۸ میلیون دلار در ۹ ماه گذشته سال جاری از این گمرک به خارج از کشور صادر شد که از لحاظ ارزش ۵۶ درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است.
۳۲۱۴/۳۰۷۲
**خبرنگار: شاهین سپهراد **انتشار دهنده: علیرضا فولادیانتهای پیام /*


مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید